June 26, 2022 22:45
Хроника

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

На 15.05.2022 во 21.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(24) од с.Јеловнаје , тетовско. При преглед во неговото возило „Фолксваген Голф” со тетовски регистарски ознаки, биле пронајдени и одземени марихуана, бела тврда материја и еден нож.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

go88 game tài xỉu

sunwin cổng 2