June 24, 2022 16:26
Хроника

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Денеска (17.05.2022) во 00.35 часот во с.Камењане, полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Камењане го лишиле од слобода Б.М.(39) од Гостивар. При преглед кај него и во возилото „шевролет каптива” со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал,  биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.
Во 03.00 часот на ул.„Борис Кидрич” во близина на спортската сала во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода П.М.(27) од Тетово. При преглед во возилото „фолксваген шаран” со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, бил пронајден и одземен кокаин.
Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.