Македонија

Промоција на стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион”

Ве известуваме дека денеска, 7.12.2021 година (вторник) во 11:00 часот, премиерот Зоран Заев, заедно со Ерик Ското, претседател на француската компанија „Акуо Енерџи” како и францускиот амбасадор Сирил Бомгартнер, ќе се обратат по повод реализацијата на стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион”, со капацитет за производство на електрична енергија од 350 до 400 мегавати (MW). Проценетата инвестиција се очекува да биде околу 270 милиони евра.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch me Horimiya (Dub)

aniwatcher DARLING in the FRANXX

AniWatch Komi Can’t Communicate

Naruto (Dub) Episode 219

Black Clover (Dub)

tải go88