October 18, 2021 11:47
Македонија

Променливо облачно, ќе дува умерен повремено засилен северен ветер

Времето претпладне особено на север и на исток ќе биде променливо облачно, а во целина и особено попладне ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 11, а максималната ќе достигне од 14 до 24 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно, а потоа облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Денес и утре ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени. По утрешните пониски дневни температури, во петок и за викендот дневната температура брзо ќе се покачи.

Watch A Sea Doesn't Tell Much Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://animetv.cc: Watch Chihayafuru 2 (Dub) animetv Episode 25 kisa anime tv

Website https://gogoanime.be: Watch Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 gogoanime Episode 13 watch anime free

Qiita: https://qiita.com/animeflixnl

Linkhay: https://linkhay.com/u/animeflixnl