November 26, 2021 17:49
Македонија

Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 6, а максималната од 8 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со утринска слаба магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Под влијание на влажен бран, од утре ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

GTO: Great Teacher Onizuka (Dub) (https://animedao.nl/m/OwgO) Episode 43

WCOStream: Mashin Hero Wataru anime episode 45 online free at https://wcostream.cc wcostream

4Anime: What's Wrong with My Big Brother anime episode 13 online free at https://4anime.biz 4anime english

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official