February 27, 2021 22:23
Македонија

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од дожд, на повисоките планините од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.

Минималните температури утрово изнесуваат -7 степени во Битола, -6 во Скопје-Петровец, Берово, -5 Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Струмица, Гевгелија, -4 во Крива Паланка, Тетово, Прилеп, Штип, Куманово, -2 во Лазарополе, -1 во Виница, 0 во Маврово, Дојран и 1 степен во Охрид, Претор, Дебар.

Висината на снежната покривка измерена утрово во 7 часот е 31 санитметар на Попова Шапка, 13 во Битола, 6 во  Маврови Анови, 5 во Лазарополе и 2 сантиметри во Охрид, Ѓуриште. 

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria (https://animeplanet.cc/m/YAMj) Episode 2 Preview at AnimePlanet anime planet safe

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam (https://gogoanime.be/m/Amn1/ep-1) at website https://gogoanime.be gogoanime website