March 2, 2021 15:40
Македонија

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето ќе  биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до 1, а максималната ќе достигне од -4 до 3 степени.

Во Скопје, умерено облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне 0 степени.

Локални врнежи од снег ќе има и во недела кон крајот на денот, особено во северните делови.

Од понеделник ќе преовладува стабилно и суво време, а до вторник дневните температури во поголем дел од земјава ќе бидат под нулата.

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full (https://animeplanet.cc/m/JnqP/ep-1) at AnimePlanet demon slayer anime planet

Noblesse (https://animeflix.nl/m/2ley) Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix anime