January 29, 2022 07:50
Македонија

Променливо облачно, попладне локален дожд и снег на повисоките планини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини врнежи од снег.  Минималната температура ќе биде во интервал 2 до 8, а максималната од 10 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 13 степени.

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека од денеска претстои период на променливо облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег. Повремено врнежите ќе бидат пообилни. Во сабота кога ќе настапи преодно стабилизирање.

-Во почетокот на идната седмица поради заладување, врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места, соопшти УХМР.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime 4Anime Bleach (Dub)

4anime. biz 4Anime Mother of the Goddess’ Dormitory

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 151

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 19

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-