October 22, 2021 05:32
Македонија

Променливо облачно и посвежо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен по должината на Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 24 степени.

До четврток под влијание на продор на постудена воздушна маса ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо време со умерен до засилен ветер од северозападен правец. Утре и в среда ќе има повремен локален дожд. Од четврток утринските температури ќе бидат особено ниски, а од петок повторно ќе има пораст на дневните температури.

Anju to Zushioumaru (Dub) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Bubblegum Crisis Tokyo 2040 (Dub) animedao Episode 26 animedao re zero

https://kissanime.mx hunter x hunter kissanime

ANIMEFLIX: Bavi Stock anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix sword art online

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimebe

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd