Македонија

Променливо облачно време со температура до 8 степени

Времето денеска ќе биде претпладне променливо облачно, на повисоките планини на северозапад со повремен слаб снег. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец (над 60 км/час).

Максималната температура ќе достигне од 1 до 8 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

dubbed anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime flix ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 6

free anime online ANIMEFLIX Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

animes online ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)