August 5, 2021 03:29
Македонија

Променливо облачно време со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за поинтензивни процеси. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 27 степени.

До недела, велат од УХМР, продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата во следните денови нема значително да се менува.

https://wcostream.cc watch animes. Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls - Almost Daily __! Sort of Live Video (Dub) (https://wcostream.cc/m/kzNA) Episode Full

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Maison Ikkoku: Shiki Utsuriyuku Kisetsu no Naka de Episode Full

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Saezuru Tori wa Habatakanai: Don't Stay Gold (https://animebee.to/m/3vx7) Episode Full

KissAnime Thingiverse: https://www.thingiverse.com/kissanimemx/designs