June 28, 2022 09:04
Балкан

Продолжува хаосот со дојави за подметнати бомби во училишта во Србија

Серијата дојави за подметнати експлозивни направи во училиштата во Србија продолжува. Изминативе денови имаше над стотина, а денеска поради дојава се евакуирани три образновни установи во Белград, а за првпат истото сценарио се случи и во Ниш.

Две средни училишта во Белград, медицинското на Звездар и ПТТ и Високата школа за електротехника ја прекинале наставата, а во Ниш гимназијата „Бора Станковиќ“.

 

 

game online go88 cổng game go88 go88 giải trí đẳng cấp

https://tai.sunwin.gg/