January 20, 2020 12:52
Спорт

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул (ФОТО)

Актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити изрази загриженост поради сигурноста на фудбалерите и менаџерот Пеп Гвардиола, откако на социјалните мрежи почна да се шири допис за повик на навивачите на Ливерпул за дочек на гостинските фудбалери при доаѓањето на „Енфилд“.

Во Сити се загрижени бидејќи на сличен дочек во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Ливерпул од пред две години, клупскиот автобус беше ударан со камења, шишиња и пиротехника.

Нови вести

Венгер: Арсенал ја остави својата душа на „Хајбери”

Igor

Два бронзени медала за каратистите на Макпетрол на „Кроација Гран при

Igor

Гвардиола ако не прифати нов договорот, ќе си оди предвреме од Манчестер сити

Igor