October 17, 2021 16:51
Балкан

Продолжува блокадата на премините Јариње и Брњак

Блокадата на патиштата што водат до премините Јариње и Брњак продолжи и денеска. Утрово бројот на демонстранти кои се противат на одлуката на косовските власти за реципроцитет со регистарски таблички на автомобилите се зголеми, пренесува „Спутник“.

Припадниците на специјалните единици на „РОСУ“ се замениле околу еден час по полноќ, а ноќта поминала без инциденти. Ситуацијата на северот од Косово ја следеше и КФОР, кој  патролирал со хеликоптер.

Во исто време на административниот премин Мердаре е гужва поради замена на регистарските таблички со привремени, пренесе РТС.

Website https://animekisa.in: Watch Ultraviolet: Code 044 animekisa Episode 12 anime stream

Website https://animepahe.cc: Watch Compiler animepahe Episode 2 watch anime dub

KissAnime: Tico and Friends anime episode 39 online free at https://kissanime.mx boku no hero academia kissanime

Website https://aniwatch.pro: Watch Saiyuki Reload (Dub) aniwatch Episode 25 anime sites

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimebe

Allmyfaves: https://www.allmyfaves.com/animefreakws