January 22, 2021 13:08
Македонија

Продолжи собраниската расправа по Предлог-законот за попис

Пратениците попладнево ја продолжија расправата по Предлог-законот за попис. Повторно ги спротивставија ставовите околу методологијата за спроведување на оваа статистичка операција.

И додека владејачкото мнозинство се држи за ставот дека методологијата е подзаконски акт кој произлегува од законот, а попишувањето ќе го реализира Државниот завод за статистика, опозицијата уште еднаш побара повлекување на предложениот текст, без тоа да се сфати како пораз, туку, како што беше речено, како начин за изнаоѓање најдобро решение.

Ова е втор ден од расправата која почна вчера, а Предлог-законот во Собранието го образложи заменик министерот за правда, Агим Нухиу.

My Hero Academia 4 (https://animefreak.ws/m/lv6w) Episode 25 at website https://animefreak.ws animefreak dororo

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season (https://animeplanet.cc/m/gL1q) Episode 1 at website https://animeplanet.cc anime planet anime