October 23, 2021 01:00
Македонија

Продолжен притворот за уапсените на протестот во Тетово

Тетовскиот основен суд го прифати барањето на Основното обвинителство и донесе одлука за 30 дена да биде продолжен притворот на петтемина уапсени лица кои се судрија со полицијатга за време на протестите минатиот петок во Тетово, кои беа организирани поради смртта на 14 лица во пожарот во модуларната болница.

Информацијата ја потврди Бесник Асани, адвокат на организаторот на протестот Блерим Ахмети, пренесе МКД.МК.

Првично, судот им определи мерка притвор во траење од осум дена на Блерим Ахмеди, Насер Бехлули, Ветон Алити, Арјан Шерифи и Џeмал Садики, што значи дека тие остануваат во притвор.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Animepahe: Tong Zhi Zhe anime episode 10 online free at https://animepahe.cc english anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Imageshack: https://imageshack.com/user/animeflixnl

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/