Спорт

Проблем за Барса- Фати пак се повреди, ќе паузира најмалку еден месец

Ансу Фати, момчето кое ја наследи „десетката“ на Лионел Меси во Барселона, глава не може да крене од повредите. Големиот талент на Барселона, синоќа, со солзи во очите го напушти „Сан Мамеш“, откако доживеа нова повреда.

Барселона, не успеа да се пласира во четврт-финалето, во Купот на Шпанија. Во драматичен натпревар, со голот на Икер Муниаин од пенал, Атлетик ја победи Барса со 3:2.

Покрај елиминацијата, Барселона, остана и без Ансу Фати. Ова е трета повреда за младиот фудбалер во кус временски период. Фати, поради повреда на коленото и третите операции, ја пропушти речиси целата сезона 2020/2021.

Шпекулациите од Барселона говорат дека Фати ќе отсуствува од фудбалските терени најмалку еден месец. Се очекува клубот, до крајот на денот, да објави точни информации околу повредата на крлниот напаѓач.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Attack on Titan Season 3 Part 2

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

4Anime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season Episode 9

watch animes So I'm a Spider, So What?

online anime 4Anime Death Note (Dub)

tải go88