January 28, 2021 13:39
Спорт

Проблемите на Меси ќе влијаат и на репрезентацијата, стравуваат во Аргентина

Аргентина стравува дека скандалите околу Лионел Меси во последните неколку недели ќе имаат негативно влијание врз неговиот настап за националниот тим. Тој влезе во отворена војна со раководството на Барселона, но не успеа да излезе од клубот и ќе остане таму барем за следната сезона.

– Поради неговите проблеми во Барселона, Лео нема да биде најрасположен кога игра за нас. Сега во главата му се одвиваат секакви работи. Но, ако Меси е добар, тој сепак ќе биде нашето силно оружје, изјави светскиот шампион во гаучос во 1986 година, Хулио Олартикоечеа.

Тој ја коментираше и вечната тема на споредбата помеѓу Диего Марадона и Лионел Меси.

– Двајцата се лидери, но на различни начини. Марадона доминираше и како личност, додека Лео е многу потивок. Двајцата се различни по карактер, па затоа не можеме да побараме од Меси да биде како Диего, додава поранешниот репрезентативец.

Black Clover (Dub) Episode 142 at AnimeHeaven toradora anime heaven

Hortensia SAGA Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation streaming service