December 1, 2021 13:49
Свет

(Видео) При пад на руски авион загинаа 19 луѓе

Деветнаесет лица загинаа и три се повредени при пад на руски авион Л -410,  денеска во регионот на Татарстан, јавија руските медиуми.

Министерството за вонредни ситуации потврди дека во авионот имало 23 лица.

Други детали за несреќата засега не се соопштени.