October 28, 2020 05:57
Хроника

При вчерашното невреме тешко повреден работник во Скопје

При вчерашното невреме тешко повреден работник во Скопје

Вчера околу 12:30 часот во Комплек клиники „Мајка Тереза” бил донесен М.К.(31) од Скопје кој се здобил со тешки телесни повреди при работа на градилиште.

Од извршениот разговор со повреденото лице е констатирано дека околу 12:30 часот додека извршувал работни задачи на градилиштето, од силниот ветар една даска му паднала на левото стапало при што истиот се здобил со скршеници.