January 21, 2022 21:11
Хроника

Пријавата за бомба во МНТ е лажна, информираат од МВР

Пријавата за бомба во Македонскиот народен театар била лажна, информираат од МВР.

-МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. Се преземаат мерки за утврдување на пријавата и преземање на соодветни мерки и санкции против личноста која лажно пријавила. Им благодариме на граѓаните за трпението, и на медиумите за професионалниот однос кон ситуацијата, информираат од МВР.

Eдно лице се јавило во 16:45 во билетарата на МНТ, по што полицијата ги блокира сите приоди кон зградата на Македонскиот народен театар поради пријава за поставен експлозив во театарот.

Испразнети беа и зградите на А1, на МНР и соседните објекти во центарот на Скопје. Полицијата не дозволуваше движење на луѓе и возила кон Мавровка, МНТ и МРТ.

anime website. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe GoGoAnime Horimiya

One Piece (Dub) Episode 757

GoGoAnime Fairy Tail

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)