March 7, 2021 18:31
Хроника

Притвор за осудените во „Монструм“ до правосилност на пресудата

Судот го уважи барањето на обвинителството и побара мерка притвор за сите денеска осудени во случајот „Монструм“. Притворот ќе биде во сила до правосилност на пресудата.

Претходно Судот ги прогласи за виновни и им одреди доживотни казни затвор на обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и Агим Исмаиловиќ, како и единствена казна затвор од 15 години за обвинетиот Фејзи Азири и единствена казна затвор од девет години на обвинетиот Хаки Азири, обвинети за петкратното убиство на пет лица кај Смилковското Езеро на 12 април 2012 година.  

За обвинетиот Сами Лута, се одбива обвинението, поради откажување на јавниот обвинител.  

Bloom Into You (https://animetv.cc/m/2Nyy) Episode 13 at AnimeTV hunter x hunter anime tv

Fire Force Season 2 (Dub) Episode 20 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll one free trial per payment method