Хроника

Притвор за битолчанец кој неовластено поседувал оружје

Притвор во траење од 30 дена му бил определен на битолчанец поради недозволено држење на оружје или распрскувачки материи.

Имено, како што соопшти полицијата, при претрес во домот на пријавениот пронајдени и одземени се пиштол марка „ЦЗ“ калибар 6.35мм со рамка со шест куршуми и пиштол–непозната марка калибар 6.35мм со рамка за истиот со два куршума.

Нови вести

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, едно лице повредено

Igor

Исклучени од сообраќај 24 возачи без возачка дозвола

Valentina

Најнова вест: Врие од полиција на секој чекор низ Скопје, во тек е голема полициска акција против дивите тркачи и брзото возење

Filip