October 23, 2021 01:23
Македонија

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади 

Високата косовска делегација предводена од премиерот Албин Курти, пристигна во Скопје.

Пред Владата беше организирана церемонија за официјален пречек по што следува тет-а-тет средбата на премиерите Зоран Заев и Курти.

Според агендата, предвидени се и билатерални средби на министрите од владите на двете земји.

Заедничката седница на владите ќе се одржи веднаш по средбите на премиерите и министрите и на неа, според најавите, ќе бидат потпишани повеќе меморандуми и договори за соработка од областа на инфраструктурата, дијаспората, енергетиката, економијата, туризмот безбедноста, иноваци и технолошки развој.

Во завршницата на овој настан, премиерите Заев и Курти во 13:30 часот ќе одржат прес-конференција.

Ова е прва заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово во полн состав.

Nanbaka Episode 13

Looking Up At The Half-Moon (https://animedao.nl/m/pJbV) Episode 6

Website https://animetv.cc: Watch Yakeato no, Okashi no Ki animetv Episode Full anime tv streaming online

Boys Over Flowers The Movie (https://animeflv.uk/m/zmm9) Episode Full

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/443480/gogoanimelol/about