August 2, 2021 20:49
Магазин

Принцот Џорџ на нова фотографија што ја направи Кејт Мидлтон за неговиот роденден

Идниот крал денес полни осум години.

Принцот Џорџ дефинитивно расте. Најстарото дете на војводата и војвотката од Кембриџ денес го слави својот осми роденден.

Во чест на големиот ден на Џорџ, Вилијам и Кејт споделија нова фотографија од не толку малиот принц.

Секоја година, мајката на принцот Џорџ, Кејт, војвотката од Кембриџ, прави нова фотографија од својот постар син и ја објавува за неговиот роденден. Оваа година не е исклучок.

На фотографијата, направена во Норфолк на почетокот на овој месец, Џорџ седи на автомобил во природа, облечен во поло маичка во пруги и морнарски шорцеви. Исто така има и широка, преслатка насмевка.

На почетокот на овој месец, принцот им се придружи на своите родители на финалето на Европското првенство, кога Англија играше против Италија на стадионот Вембли. Принцот Џорџ за таа пригода беше облечен во мал, симпатичен костум и вратоврска. Тој не ги криеше своите емоции во текот на мечот, гушкајќи ги своите родители по првиот гол за Англија.

Разочарувањето на младиот принц беше видливо кога Англија на крајот го загуби натпреварот.

TwistMoe: The Hakkenden: Legend of the Dog Warriors anime episode 6 online free at https://twistmoe.net watch animes

Website https://animeheaven.pro: Watch Haru wo Irodoru animeheaven Episode Full attack on titan anime heaven

Website https://aniwatch.pro: Watch Uchuu Senkan Yamato: Fukkatsu-hen aniwatch Episode Full anime stream

Classiccarsales: http://classiccarsales.ie/author/animefreakws/

Bactramy quangnam: http://bactramy.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=128&TLID=841

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home