October 19, 2021 05:40
Магазин

Принцот Филип го слави 98. роденден

Членовите на британското кралско семејство му го честитаат на прицот Филип 98-от роденден.

Сопругот на кралицата Елизабета роденденот го слави во кругот на семејството.

Принцот Филип официјално се повлече од јавниот живот, иако и понатаму повремено се појавува со кралицата на официјални настани. Тој не учествуваше во настаните за време на посетата на претседателот на САД, Доналд Трамп.

ANIMEFLIX: Baka to Test to Shoukanjuu: Spinout! Sore ga Bokura no Nichijou anime episode 6 online free at https://animeflix.nl dragon ball animeflix

Watch anime online for free at AnimeDao go go go anime

Watch anime online for free at AnimeTV my anime tv

AniWatch: Poco's Udon World anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a