January 27, 2022 06:18
Магазин

Принцот Вилијам проговори за своето ментално здравје кога бил пилот на воздушна амбуланта

Принцот Вилијам проговори за стресот со кој се справувал додека бил пилот во службата за итна медицинска помош со хеликоптери.

Војводата од Кембриџ минатата недела официјално ја лансираше програмата Blue Light Together, која обезбедува пакет поддршка за ментално здравје за вработените во службите за итни случаи.

Принцот разговараше со нив за тоа како работата влијае на нивната ментална благосостојба и откри дека и тој имал проблеми кога бил пилот на хеликоптер за брза помош во воздушната амбуланта „Ист Англиан“ помеѓу 2015 и 2017 година.

Принцот Вилијам, кој има три деца – принцот Џорџ (8), принцезата Шарлот (6) и принцот Луис (3) – со неговата сопруга Кетрин, војвотката од Кембриџ, рече: „Во воздушната амбуланта секоја работа на која одев со деца, тоа навистина ме погодуваше психички многу.

„Се сеќавам на притисокот од некои повици во најстресни услови, понекогаш со трагичен исход. Се сеќавам на чувството на солидарност со мојот тим, заедно да го направиме најдоброто што можеме и да ја споделиме тежината на одговорноста.“

„Исто така, се сеќавам дека се враќав дома со стресовите и напрегањата кои ми тежеа и сакав да избегнам да го оптоварувам моето семејство со она што го гледав“.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime online Dragon Ball Super

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 1

anime gogo GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

GoGoAnime My Hero Academia Episode 4