October 18, 2021 12:27
Хроника

Прилепчанец тешко повреден откако со мопед удрил во патничко возило и паднал

Прилепчанец бил тешко поврден откако со неговиот мопед удрил во патничко возило во Прилеп, соопшти полицијата.

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека во Градската болница Прилеп било донесено лице со повреди здобиени од сообраќајна несреќа.

Од полициски службеници било излезено на местото, при што било констатирано дека околу 09.00 часот на ул.„Јоска Јорданоски“ мопед „генерик“, управуван од М.С.(52) од Прилеп удрил во патничко возило „пасат“, управувано од Г.Т.(46) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки, по што М.С. паднал од мопедот и се здобил со тешки телесни повреди.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Website https://twistmoe.net: Watch Shigurui: Death Frenzy (Dub) twistmoe Episode 12 watch anime free

Website https://animepahe.cc: Watch To Heart animepahe Episode 13 anime to watch

ANIMEFLIX: Fight League: Gear Gadget Generators anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix another

Watch Love Live! School Idol Project Episode 13

Yourlisten: http://yourlisten.com/animefreakws

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimebe/about