November 27, 2021 18:29
Хроника

Прилепчанец прегази четворица пешаци, еден од нив во тешка состојба

На 17.10.2021 во 22.06 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„11 Октомври” патничко возило „голф”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(29) од Прилеп удрило во пешаците О.С.(37), Б.М.(18) и уште двајца малолетници, сите од Прилеп. Во несреќата О.С. се здобил со тешки телесни повреди, а останатите пешаци се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Sengoku Basara: Setonai no Gekitotsu! Hi wo Fuku Umi no Daiyousai - Fugaku!! (Dub) (https://gogoanime.be/m/4eo1) Episode Full

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflix.nl: Watch Demon Lord, Retry! (Dub) animeflix Episode 12 dubbed anime

Animepahe: Cyborg 009: The Reopening anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch animes

Website https://wcostream.cc: Watch Future Card Buddyfight (Dub) wcostream Episode 64 anime sites