December 11, 2019 23:05
Хроника

Прилепчанец повреден во експлозија при лов

На 01.12.2019 околу 13.00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Градската општа болница Прилеп бил донесен со повреда С.Б.(65) од с.Обршани.

Според пријавеното од страна на Ж.П. од Обршани и Д.Ш. од Прилеп, околу 12 часот, додека биле на лов покрај брегот на Црна Река, С.Б. бил повреден од експлозивна направа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Нови вести

Уапсени двајца Срби и еден Македонец поради убиство во Словачка

Filip

Се прибираат потребни известувања за објавените аудио записи на „Јутуб“

Filip

Tетовец без дозвола поставил монтажна барака на државно земјиште

Filip