June 23, 2021 07:29
Хроника

Прилепчанец на 71 годишна возраст починал откако со ,,томос” излетал од патот

На 11.05.2021 во 18.40 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на локалниот пат Прилеп-с.Лениште, мотоцикл „томос”, со прилепски регистарски ознаки, управуван од С.Т.(71) од Прилеп изгубил контрола и излетал од патот. По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

GoGoAnime gogoanime dragon ball z: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://gogoanime.be/m/0Dyk) Episode 25

AniWatch dubbed anime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13