October 18, 2021 10:35
Хроника

Приведен тетовец за нудење поткуп

Денеска (20.09.2021) во 00.50 часот во с.Соколари, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Н.Х.(59) од с.Боговиње, тетовско. Полициски службеници го запреле Н.Х. со неговото возило „фолксваген голф” со тетовски регистарски ознаки и откако констатирале дека направил сообраќаен прекршок изготвиле записник и прекршочен платен налог, по што тој им понудил поткуп за да не го констатираат прекршокот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

AnimeDao: Penguin's Memory: Shiawase Monogatari anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao my hero

Aya to Majo Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Gegege no Kitarou: Youkai Tokkyuu! Maboroshi no Kisha animebee Episode Full watch animes

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol

Kenhsinhvien: https://kenhsinhvien.vn/wall/animefreakws.1087747/#about