April 19, 2021 20:12
Хроника

Приведен тетовец за издржување казна затвор

На 01.03.2021 околу 10.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.С.(23) од Тетово за издржување на затворска казна за сторено кривично дело „насилство”.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор „Тетово” во Тетово за издржување на казната.

AnimeTV anime tv shows website: Watch DARLING in the FRANXX Episode 16

GoGoAnime gogoanime demon slayer: Watch Death Note Episode 6