August 19, 2022 13:38
Хроника

Приведен тетовец за издржување затворска казна

На 04.07.2022 во 22.25 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.А.(28) од Тетово. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.