January 20, 2021 13:35
Хроника

Приведен тетовец баран по потерница за издржување на затворска казна

Вчера пред угостителски објект во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на издадена судска наредба, приведен е Т.Г.(60) од Тетово, за издржување на казна затвор. Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.