November 27, 2021 02:27
Хроника

Приведен Србин на Богородица, во „шкода“ превезувал мигранти од Индија и Пакистан

На 12.10.2021 околу 11.00 часот на влез во Гевгелија, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин „Богородица” го лишиле од слобода М.А.(47) од Република Србија.

Во патничкото моторно возило „шкода суперб” со српски национални ознаки, кое го управувал, превезувал две лица мигранти – A.J.(30) од Индија и М.M.(29) од Пакистан.

За настанот е известен јавен обвинител, а М.А. бил предаден на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Југ. Лицата мигранти се сместени во Транзитен центар „Винојуг” во Гевгелија за понатамошна постапка.

Website https://wcostream.cc: Watch Ace Attorney (Dub) wcostream Episode 24 paw patrol wcostream

AnimeKisa: Dream Festival! R anime episode 12 online free at https://animekisa.in animekisa

Watch anime online for free at KissAnime kissanime down

Website https://animeheaven.pro: Watch Bakemonogatari animeheaven Episode 15 watch anime

AnimeDao: Touch: Sebangou no Nai Ace anime episode Full online free at https://animedao.nl free anime