Хроника

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

На 02.12.2021 во 15.00 часот на ул.„Браќа Чакреви”, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Д.(55) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница за издржување на казна затвор за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

 

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 11

Attack on Titan Season 3 Part 2

My Hero Academia Episode 10

anime online Fairy Tail

Your Name.