March 2, 2021 20:11
Хроника

Приведен скопјанец за издржување казна затвор

Полициски службеници денеска привеле скопјанец за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама”, аоопшти вечерва МВР.

– Денеска во 13:30 часот на ул.„Мариовска” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле А.Ј.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама” по член 247 став 3 од Кривичниот законик се наведува во соопштението на Министерството.

Лицето било предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 31 (https://4anime.biz/m/A550/ep-31) at website https://4anime.biz 4anime kakegurui

Your Name. Episode Full at WCOStream ben 10 alien force wcostream