June 26, 2022 04:37
Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница 

На 19.05.2022 во 15.30 часот на ул.„Ташко Караџа” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Е.(45) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 239 од Кривичниот законик. Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

go88 không vào được app tài xỉu go88 cskh go88

bắt cầu tài xỉu sunwin Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất sunwin đăng ký