October 19, 2021 03:45
Хроника

Приведен разбојник, поднесена кривична пријава

На 27.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода лишен е од слобода Н.С.(26) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 25.05.2021 околу 15.00 часот со закана со нож извршил кривично дело „разбојништво” над вработен во спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода. Тој е приведен во Полициска станица Кисела Вода, при што во целост го признал извршувањето на кривичното дело. Во координација со Јавен обвинител,  против Н.С. е поднесена кривична пријава и истиот е предаден во ОЈО Скопје.

Website https://animetv.cc: Watch Pokemon: Slowking's Day animetv Episode Full anime websites

WCOStream: Fantascope: Tylostoma anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch cartoons online wcostream

ANIMEFLIX: All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animeflixnl/profile/