October 22, 2021 07:47
Хроника

Приведен разбојник од Штип

По преземени мерки и добиени оперативни сознанија, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Е.А.(18) од Штип поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „разбојништво” и кривично дело „тешка кражба” на дрзок начин извршени на 16.09.2021 на подрачјето на Штип, каде со употреба на физичка сила од две возрасни жени одзел златeн накит.
Од извршениот преглед кај Е.А. биле пронајдени и одземени парични средства со кои се стекнал од продажбата на украдените златни предмети. Запознаен е Јавен обвинител и по целосно комплетирање на службениот материјал против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Website https://gogoanime.be: Watch Kishin Corps gogoanime Episode 7 attack on titan gogoanime

https://twistmoe.net dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Honkai Impact 3 The Animation - Everlasting Flames [Chinese Dub] animeheaven Episode Full animeheaven dragon ball z

AniWatch: Ninja the Wonder Boy anime episode 1 online free at https://aniwatch.pro free anime

Prsync: http://prsync.com/animefreak/

Blogger: https://www.blogger.com/profile/06446856437789664718