December 1, 2021 17:08
Хроника

Приведен разбојник во Куманово

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”. На 21.09.2021 година на улица „Индустриска” тој со уште едно лице физички го нападнале С.П. и му одзеле пари и мобилен телефон. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.