October 23, 2021 00:39
Хроника

Приведен охриѓанец кај кого при претрес во неговиот дом е пронајдена дрога

На 01.08.2021 во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во близина угостителски објект лишен е од слобода Б.Р.(41) од Охрид.

При преглед на патничко  возило „БМВ”, со охридски регистарски ознаки, во кое бил Б.Р. и при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена прашкаста материја. За настанот е известен Јавен обвинител, а по документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Website https://wcostream.cc: Watch Tower of Druaga: The Aegis of Uruk - Jil's Adventure wcostream Episode Full anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch s.CRY.ed Alteration II: Quan animekisa Episode Full animekisa

AnimeFLV: Honey Honey's Wonderful Adventures (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk watch anime

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimelol/about

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home