November 28, 2020 06:41
Хроника

Приведен кумановец за издржување затворска казна за тежка кражба

Денеска (20.10.2020) во 11.00 часот полициски службеници од СВР Kуманово го привеле И.Р. (28) од с.Романовце, Куманово, кој се барал со наредба од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од четири години за извршено кривично дело по чл.236 од КЗ на Република Северна Македонија.

Лицето е спроведено во КПД Идризово.