June 28, 2022 02:17
Хроника

Приведен криминалец осуден на пет ипол години  затвор, предаден е на КПУ Идризово

На 17.05.2022 во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) од Скопје. Тој бил баран по  централна потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од една година и девет месеци, а бил осуден на пет години и шест месеци за сторени кривични дела по член 201 и 236 од Кривичниот законик.
Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

 
 

go88 live game bài go88 win đánh bài online go88

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin kéo sunwin ông trùm sunwin