October 23, 2021 00:11
Хроника

Приведен криминалец баран со меѓународна потерница

На 30.08.2021 во 06.45 часот, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-ОКР Кисела вода, Отсек за потраги, во содејство со Специјалната антитерористичка единица, во угостителски објект во с.Арачиново, лишен е од слобода  С.Ј.(43) од с.Арачиново. С.Ј. се барал по распишана меѓународна потерница и наредба издадена од Казнено-поправната установа Идризово, за доиздржување на казна затвор од 3 години 5 месеци и 8 дена.
Тој бил осуден на затворска казна од вкупно 6 години и 6 месеци за меѓународна недозволена трговија со наркотици, во врска со чл.215 ст.3 од Кривичниот законик. С.Ј. ќе биде предаден во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Website https://twistmoe.net: Watch Urusei Yatsura Movie 1: Only You twistmoe Episode Full dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch No Money animedao Episode 4 anime stream

Hayate the Combat Butler! Cuties (https://animepahe.cc/m/OqR) Episode 12

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animefreak-ws/

Os mbed: https://os.mbed.com/users/animefreakws/