January 24, 2022 21:22
Uncategorized

Приведен крадец, расчистени две кривични дела

Службеници од Единицата за интервентна полиција вчера го лишиле од слобода А.Ѓ.(21) од Скопје, за кого била распишана потерница од Одделението за криминалистички работи Чаир.

Како што соопшти утрово МВР, во полициска станица со него е извршен службен разговор во врска со извршени кривични дела на подрачјето на Шуто Оризари, при што тој појаснил дека сторил две кривични дела, и тоа „кражба” и „тешка кражба”. 

Имено, на 28.10.2021 А.Ѓ. извршил „кражба од куќа на подрачјето на Шуто Оризари, сопственост на Н.Ј., при што укр ал електричен тротинет, кој бил пронајден и вратен на сопственикот. Делото „тешка кражба” го извршил на 07.11.2021 од куќа сопственост на Ш.С., од каде украл повеќе разни предмети. Дел од нив, како што е наведено во соопштението од МВР,  меѓу кои и агрегат за струја, биле пронајдени и вратени на оштетениот. 

Во координација со Јавен обвинител, по документирање на случајот за двете кривични дела, против А.Ѓ. ќе биде поднесена  соодветна кривична пријава.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Death Note (Dub)

AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

anime freaks website AnimeFreak Death Note (Dub)

anime sites Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AnimeFreak Attack on Titan Final Season