Uncategorized

Приведен крадец од Ресен, поднесена кривична пријава 

Одделението за внатрешни работи Ресен – Надворешна канцеларија за криминалистички работи денеска (21.01.2022) до Основното јавно обвинителство Ресен поднесе кривична пријава против М.М.(36) од Ресен, по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба” во обид. Имено, на 15.12.2021 околу 02.00 часот на ул.„Мите Богоевски” во Ресен, пријавениот со употреба на сила и подесен алат се обидел да изврши кражба од банкомат, при што скршил стакло од објект во кој бил поставен банкоматот, притоа оштетувајќи го и него. Набрзо М.М. бил лишен од слобода, приведен во полициска станица и во службен разговор го признал и појаснил делото.

4 anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Hunter x Hunter (2011) Episode 146

My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime website 4Anime My Hero Academia Season 2

4Anime Pokémon Journeys: The Series Episode 85

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

tải go88