Хроника

Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело 

На 24.01.2022 година во 15.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(23) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело кражба во деловен објект на ул.„Биљановска” во Куманово. Кај него биле пронајдени украдените предмети, кои ќе бидат вратени на сопственикот. С.А. бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

stream anime online Attack on Titan Final Season Part 2

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

dubbed anime ANIMEFLIX Record of Ragnarok

ANIMEFLIX Bleach

english dubbed anime DARLING in the FRANXX