March 7, 2021 18:52
Хроника

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Вчеравечер (22.02.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила.
Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Watch So I'm a Spider, So What? Episode 7 (https://kissanimeonline.com/m/vMV4/ep-7) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime official website

Watch The Seven Deadly Sins Episode 20 (https://animeheaven.pro/m/14O/ep-20) at website https://animeheaven.pro sites like animeheaven